Gen.G je pre samo nedelju dana osvojio Mid-Season Invitational 2025.
U napetoj završnici EWC LoL šampionata, Gen.G je savladao AG.AL rezultatom 3:2 i osvojio titulu na najprestižnijem esports turniru na svetu. Otvorili su finale u ubedljivom maniru, osvojivši prve dve mape, nakon čega je AG.AL uspeo da izjednači rezultat i izbori se za odlučujuću, petu mapu. Ipak, Gen.G je ostao pribran u ključnim momentima i zasluženo stigao do trofeja i novčane nagrade od 600.000 dolara.
Prva mapa je bila izuzetno izjednačena do 25. minuta sa blagom prednošću za Gen.G, ali je niz uspešnih teamfighta prelomio tok meča u njihovu korist. Gen.G je uspostavio potpunu dominaciju na drugoj mapi – korejski tim je briljirao u makro igri i bez greške priveo partiju kraju.
"I think we just made a show"
– @j1hu1V_chovy during our @AmazonKSA Post-Match Interview! pic.twitter.com/lcHQG5vc07— Esports World Cup (@EWC_EN) July 20, 2025
Situacija se preokrenula u sledećoj partiji – AG.AL je uspeo da preuzme potpunu kontrolu nad mapom i ostvari prvu pobedu. Četvrta mapa je započela izjednačeno, ali je AG.AL ipak preuzeo inicijativu i ubrzo priveo partiju kraju. Gen.G se vratio u igru na odlučujućoj mapi, da bi konačno priveo čitav meč kraju u 30. minutu.
Kim “Kiin” Ki In, koji je proglašen za MVP-a, tokom turnira je bio jedan od najkonzistentnijih i najefikasnijih igrača. Redovno je do 15. minuta imao gold i xp prednost u odnosu na protivnike, bio je najbolji među toplejnerima po GPM-u, a drugi po KDA statu.
Gen.G League of Legends sastav
- Kiin
- Canyon
- Chovy
- Ruler
- Duro
Ovo je bio jedan od mnogih turnira na Esports World Kupu. Danas ulazimo u treću nedelju šampionata, koji će trajati do 24. avgusta.



