Jedna od najpoznatijih figura u VALORANT zajednici, Kyedae Shymko, objavila je da se povlači sa striming scene – i to bez najave datuma povratka.
Na svom X (bivšem Twitter) profilu, Kyedae je 18. aprila podelila da je odluka doneta zbog zdravstvenih problema, ali i želje da se u potpunosti posveti takmičarskoj karijeri u okviru Game Changers turnira. Istakla je i da joj striming nikada nije bio životni cilj, već prilika koju je iskoristila, ali koja ju je s vremenom počela da opterećuje.
„Pre nego što sam ikada kliknula na ‘go live’, planirala sam da upišem medicinu. Strimovanje je bio eksperiment koji je prerastao u karijeru, ali vremenom sam počela da osećam sve veću odbojnost prema tome“, napisala je Kyedae.
Tokom poslednjih meseci, njeno prisustvo na Twitchu je već bilo znatno smanjeno – samo tri prenosa u martu i jedan u aprilu – što je dodatno nagoveštavalo ovakvu odluku.
„Prvi put posle dugo vremena osećam mir i sreću“, dodala je na kraju objave, uz zahvalnost fanovima koji su je podržavali tokom godina.
Kyedae je karijeru započela 2020. godine, uglavnom igrajući VALORANT i objavljujući sadržaj vezan za kuvanje. U kratkom roku sakupila je preko tri miliona pratilaca na Twitchu, postala prepoznatljivo lice organizacije 100 Thieves i jedno od najcenjenijih imena u ženskom VALORANT ekosistemu.
Trenutno nastupa za tim Teevee na Game Changers 2025 NA Stage 1 turniru, gde su nakon kvalifikacija zabeležili sve pobede u Swiss fazi i sada se bore za plasman na glavni događaj.