Wardovi su jedan od ključnih stvari za svaku partiju.
Iako ne odlučuju direktno pobednika, samo mali osvetljeni deo mape može nam dati dovoljno informacija da odigramo pametno i izbegnemo kobne posledice.
Postoje različite vrste wardovanja, u zavisnosti od trenutne situacije na lejnu. Agresivna igra zahteva agresivno postavljene wardove. Ako pušamo na lejnu, veoma je važno da wardovi budu postavljeni ispred lejna ili još bolje u protivničkoj džungli kako bismo imali svest o tome gde se on nalazi i kada može doći.
Deep wardovi nam omogućavaju da koliko god agresivno igramo, uvek budemo korak ispred protivničkog junglera i izbegnemo gank povlačenjem na vreme. Slična situacija je i kod defanzivne igre, u koliko je protivnik taj koji radi push i igra agresivno. Tada se wardovi postavljaju na sredinu lejna, ili našu džunglu, kako bismo izbegli posledice nekog dajva pod turretom.
Osim ovih “trikova” za wardovanje, treba obratiti pažnju i na Control Wardove. Da, koštaju 75 golda, ali Control Ward omogućava da stoji tu večno dok ga neko ne uništi i tako nam daje vision određenog dela mape duže vreme. Pri tom, imajući Control Ward u nekom bushu, omogućava našem jungleru da dođe kroz taj deo mape i pokuša da napravi gank ili dive.
Koliko često koristite wardove, i na koji način ih vi postavljate? Nadamo se da će vam ovaj mali savet, koji je većini već poznat i namenjen prevashodno manje iskusnim igračima, pomoći u napredovanju u soloq.