Kapiten FURIA Esportsa, Gabriel „FalleN“ Toledo, je održao emotivan govor svojim saigračima nakon poraza u finalu IEM Cologne Majora 2026. Njegove reči zabeležene su u vlogu koji je FURIA objavila po završetku turnira.
FalleN je poručio timu da, uprkos razočaranju zbog izgubljenog finala, treba da budu ponosni na ono što su ostvarili.
„Neko vreme ćemo se svi osećati loše zbog poraza, ali kada se osvrnemo, shvatićemo da je ovo ipak bilo finale Majora. To je dragocen rezultat. Mnogi nisu uspeli da osvoje ni tu prokletu srebrnu medalju. Zato je cenite i naučite nešto iz ovog iskustva.“
FalleN je iskoristio priliku da pohvali svoje saigrače za igru koju su prikazali tokom turnira.
„Želim svima da čestitam na nastupu na ovom Majoru. Igrali ste zaista fantastično. Imao sam osećaj kao da sam u Nindža kornjačama – četvorica momaka su me nosila na rukama. Skakao sam, padao… Bilo je neverovatno igrati sa vama i jedva čekam da nastavimo.“
Brazilac je dodao da ekipu sada očekuje kratak odmor pre povratka obavezama.
„Imaćemo vremena da se odmorimo narednih nekoliko nedelja, a onda sve kreće ispočetka. Dobro došli u Counter-Strike. Ne znam koliko ćete dugo izdržati, ali mene ćete sigurno ponovo videti. Takav je život u CS-u.“
Na kraju razgovora, FalleN je otkrio koliko je dugo čekao da zaigra u svom prvom Major finalu.
„Meni je trebalo 13 godina da stignem do prvog finala Majora. Vi imate još mnogo vremena pred sobom. Samo nastavite da radite, zaista ste sjajni.“
FURIA je na IEM Cologne Majoru 2026 stigla do najvećeg uspeha u poslednjih nekoliko godina, ali je u velikom finalu poražena od Team Falcons rezultatom 3:0. Za drugo mesto brazilska ekipa osvojila je 170.000 dolara.



