Kako je ovaj agility heroj, koji je do pre nekoliko nedelja smatran za jednog od najslabijih Dota 2 heroja, odjednom postao toliko popularan?
Bloodseeker nije bio preterano privlačan do patch-a 7.27b, koji je izašao pre nešto više od mesec dana. Od tog momenta niko više nije želeo ni da ga dotakne. Naime, rework koji je dobio, ili bolje rečeno povratak u rane dane Warcraft Dote (ako ste tada igrali igru znaćete o čemu govorim), se uopšte nije dopao igračima, a kamoli vatrenim Bloodseeker fanovima. Ukratko, njegov Thirst sada više ne daje attack speed, već ponovo leči, dok vam Bloodrage daje spell amp i attack speed po ceni procenta vašeg maksimalnog hp-a. Posle serije nekoliko buff-ova, ovaj krvožedni heroj se izgleda polako vraća u metu, ali ne u mid ili carry poziciji na koju smo navikli, već kao offlaner.
High immortal offlaneri, kao što je dupli TI šampion Ceb, su u public mečevima počeli da testiraju Bloodseeker-a. Njegov prvi upečatljiv nastup smo imali priliku da vidimo u grupnoj fazi Dota 2 OMEGA Lige, kada ga je igrao Ludvig ”zai” Valberg iz ekipe Team Secret. Ispostavilo se da veliki broj profesionalnih igrača smatra da je Bloodseeker odličan heroj, ali ne u klasičnoj mid ili carry poziciji, već u offlane poziciji. Kako ga zai igra?
Prvo je izabrao jednu od najjačih level 1 magija, Blood Rite, koja za samo 70 mane radi 120 AoE pure damage-a. Izuzetno je teško izaći na kraj sa ovom sposobnošću, zbog čega je idealna za kupljenje bounty runa. Dalje je konstanto koristi u lejning fazi – udari ranged creepa nekoliko puta, i baca Blood Rite na ceo wave. Ovo mu omogućava da lako osigura ranged creepa, ali i da pogura lane, kako bi se dalje odbio tačno do njegove kule, što mu naravno olakšava da dođe do xp-a i gold-a. Na ovaj način takođe dobija level 2 brže od svojih protivnika, što mu dodatno daje prednost u lejning fazi. Veoma je važno da prvo izlevelujete ovu sposobnost.
Čim je dobio level 6, i izabrao Rapture, počeo je aktivno da lovi svoje protivnike. Ovaj ulti je veoma prikladan za agresivan stil igre, zbog njegovog niskog cooldown-a, kao i ogromnog single target kill potencijala. Kada njegova ekipa nije bila sprema za borbu, zai je veoma efikasno povlačio lane creep-ove na neutral kampove, i nastavio da ih farmuje sa Blood Rite-om.
Prvi item koji je napravio je Ring of Basillius, koji mu je dao mana regeneraciju, i omogućio da neprestano spamuje Blood Rite. Kasnije ga je pretvorio u Veil of Discord, item koji je idealan za Bloodseeker-a, ne samo zbog njegovih moćnih pure damage sposobnosti, već i jer se stack-uje sa njegovim Bloodrage buffom.
Osim klasičnih teamfight offlaner itema kao što su Guardian Greaves, zai se opredelio i za Eul, koji mu daje potrebnu mana regeneraciju, movement speed, ali i tp cancel, kao i setup za njegovu ekipu i Blood Rite.
Njegov teamfight stil igre je veoma jednostavan. Za razliku od standardne Bloodseeker carry pozicije, zai se uopšte ne upušta u melee borbu, već iz daljine baca Rapture, Veil, Eul i Blood Rite što više može, što ga suštinski pretvara u nekakvog spellcaster-a. Aghanim’s Scepter, koji vam daje dva Rapture charge-a, je idealan za ovaj stil igre.
Zašto je Bloodseeker odjednom toliko popularan? Igrači su tek sada pronašli njegovu pravu poziciju, potencijal, item build, skill build i stil igre. Ovaj heroj se nije previše menjao sa nedavnim buff-ovima, ali je taman toliko podstakao ljude da eksperimentišu. Ispostavilo se da ovaj ”backline Blood Rite spam” build neverovatno snažan, zbog čega ćete Bloodseeker-a mnogo češće viđati u vašim pub mečevima. Izgleda da ga na OMEGA League turniru prioritizuju samo neke ekipe, zbog čega još uvek nismo sasvim sigurni kako će proći na ovom takmičenju.
Koji je sledeći ”sleeper OP” heroj koji će se pojaviti? Da li će neki novi veliki patch totalno razbiti metu?