Francuska esport organizacija Gentle Mates donela je odluku da u potpunosti napusti Counter-Strike scenu, što je javno potvrdio i jedan od suosnivača kluba, Korentin „Gotaga“ Usen.
Informaciju o odlasku organizacije prvobitno je plasirao poznati francuski strimer i komentator Sebastijen „KRL“ Perez. On je sugerisao da su trenutno tri španske organizacije, Heretics, KOI i GiantX, glavni kandidati za preuzimanje ovog sastava, koji zauzima 34. mesto na globalnoj VRS rang listi. Pored vesti o odlasku organizacije, Perez je otkrio i da je prestižni FaZe Clan pokazao ozbiljno interesovanje za dovođenje zvezde tima, snajperiste Antonija „MartinezSa“ Martineza.
Sources : 🇫🇷 Gentle Mates exit Counter-Strike.
🇪🇸 Heretic, 🇪🇸 KOI, and 🇬🇧 🇪🇸 GiantX reportedly interested in acquiring the roster. pic.twitter.com/NFQf9TD1TH
— KRL (@KRL_STREAM) June 23, 2026
Portal HLTV je potvrdio spekulacije o interesovanju FaZe Clana za španskog snajperistu, ali situaciju komplikuje činjenica da bi prodaja glavne zvezde direktno uticala na vrednost i prodaju ostatka ekipe kao celine. Zbog toga je Gentle Mates odredio izuzetno visoku cenu za svog igrača. Pregovori između američke i francuske organizacije su u toku, ali su trenutno u slepoj ulici jer klubovi ne mogu da pronađu zajednički jezik oko visine obeštećenja.
S druge strane, izvori bliski situaciji navode da FaZe Clan još uvek nije doneo konačnu odluku o tome koji će igrač (ili igrači) napustiti njihovu startnu postavu. Američka organizacija želi da zadrži sve opcije otvorenim i vidi kakve će im se još prilike ukazati na tržištu tokom ove letnje pauze.



