HEROIC je iskoristio očajne partije GG-a i tako obezbedio sebi još jedan dan na turniru, dok je prtoivnike poslao kući!
Ekipa HEROIC prekinula je crni niz od sedam uzastopnih poraza i ubedljivim rezultatom 2-0 eliminisala Gaimin Gladiators sa IEM Cologne Majora. Dok je internacionalni sastav koji predvodi Chr1zN pokazao znatno bolju igru u odnosu na prvi dan turnira, Brazilci iz Gaimin Gladiatorsa završili su svoje učešće na Majoru potpuno sramotnim učinkom. U četiri odigrane mape na celom turniru uspeli su da uzmu svega 16 rundi.
.@heroicgg stay alive in the #IEM Cologne Major by eliminating @GaiminGladiator and sending them packing with a 2-0 victory pic.twitter.com/IjfEicu0cH
— Intel® Extreme Masters (@IEM) June 3, 2026
Iako se loša forma Gaimin Gladiatorsa donekle mogla opravdati iznenadnim otkazom koji je Žoao “felps” Vaskoncelos dobio tik pred turnir, način na koji je ekipa gubila runde prilično je šokantan za igrače tog kalibra.
S druge strane, HEROIC je delovao sveže i uigrano. Linus “nilo” Bergman je ponovo bio najkonzistentniji, ali je šou definitivno ukrao Tim “susp” Ongstrom. Švedski igrač je odigrao meč karijere, a navijače je raspametio tako što je na obe mape uspeo da dobije po jednu neverovatnu 1v3 situaciju, uz brutalan 4K flank koji je stavio tačku na Inferno i poslao Brazilce kući.



