Poznati analitičar Kassad ne veruje da će prelazak u arapsku organizaciju biti korak napred!
Srpski analitičar Aleksandar “kassad” Trifunović izrazio je sumnju u to da je prelazak Ilje “m0NESY” Osipova iz G2 Esports u Team Falcons pravi potez za mladog snajperistu. Gostujući u podkastu Last Free Nation Counter-Strike, kassad je istakao da je m0NESY imao bolje uslove i veće izglede za uspeh dok je nosio dres G2.
„U G2 je bio sa malbsMd-em i HeavyGodom, dok će u Falconsima igrati sa Magiskom i TeSeSom. Ako uporedimo te dve postave, gde stvarno izgleda da ima svetliju budućnost?“ – pita se kassad.
Dodaje i da situacija u G2-u nije bila bez problema, ali da je potencijalno rešenje moglo biti jednostavno:
„U redu, imaš NiKa koji ima već 28 godina i realno ne može još dugo igrati na vrhunskom nivou — možda još godinu ili dve. Ali da su zamenili kapitena u G2, ta ekipa bi mogla biti znatno bolja.“
m0NESY je 14. aprila i zvanično napustio G2 i potpisao za Team Falcons, gde je zamenio Abdula “degster” Gasanova, koji je nedavno prebačen na klupu. Njegov debi u novoj postavi očekuje se već na IEM Melbourne 2025, koji se igra od 21. do 27. aprila u Australiji.
Ostaje da se vidi da li će Falcons, sada sa m0NESY-jem u ekipi, uspeti da opravda velike ambicije i ulaganja — i da li će ovaj potez zaista biti korak napred u karijeri mladog ruskog AWP-era.



