Šta će biti sa planiranim Counter-Strike turnirima?
Nodwin Gaming, podružnica indijske kompanije Nazara Technologies koja posluje u oblasti mobilnih igara, esporta i sportskih medija, najavila je akviziciju ukrajinskog organizatora turnira StarLadder.
StarLadder organizuje Counter-Strike turnire još od 2011. godine, ali iako nije održao nijedan turnir od 2019, najavio je povratak sa StarLadder StarSeries Budapest koji je zakazan za septembar 2025. godine. Nakon toga, organizator navodno planira drugi CS2 Major 2025. godine, kao i još dva događaja tokom 2026. godine.
Vrednost akvizicije iznosi minimum 5,5 miliona dolara, uz dodatni iznos koji će biti isplaćen ukoliko se ispune postavljeni ciljevi u okviru definisanog plana saradnje. Kao deo ugovora, Roman Romantsov, osnivač i izvršni direktor StarLadder-a, nastaviće da vodi kompaniju. Nije nam poznato koliko će ova akvizicija uticati na njihove buduće planove, konkretno u kontekstu organizacije turnira.
StarSeries S19, planiran od 26. maja do 1. juna, otkazan je zbog preklapanja sa produženim rasporedom Austin Majora. Valve je povećao broj učesnika Majora na 32 tima, što je produžilo trajanje turnira i onemogućilo održavanje Starladder-ovog događaja u istom terminu.