Južna Koreja je uvela zakon koji sprečava Apple i Google da nameću svoje sisteme plaćanja developerima i gejming kompanijama. Ovaj novi zakon je Epic-u dao vetar u leđa, koji je javno zatražio od Apple-a da vrati Fortnite na iOS u Koreji.
Sudski okršaj Epic-a i Apple-a se nastavlja. Ovoga puta je Epic napravio sledeći korak, pozivajući se na novi korejski zakon. Ovaj zakon obavezuje Apple da, pored svog režima plaćanja u App Store prodavnici, mušterijama ponudi i režim plaćanja koji je postavio developer aplikacije ili igre u pitanju, u ovom slučaju Epic Games.
Epic has asked Apple to restore our Fortnite developer account. Epic intends to re-release Fortnite on iOS in Korea offering both Epic payment and Apple payment side-by-side in compliance with the new Korean law.
— Fortnite (@FortniteGame) September 9, 2021
Ovaj zakon nažalost nije garancija da će Apple ispoštovati zahteve Epic Games-a. Čak iako Fortnite postane ponovo dostupan za sve igrače u Južnoj Koreji, to ne znači da će isto važiti i za ostatak sveta.
Apple je dao svoj odgovor na ovu temu, rekavši da ”nema nameru da ispuni ove zahteve”.
Epic Games je u avgustu 2020. godine uveo novi sistem kupovine u svoju Fortnite prodavnicu koji bi zaobišao porez koji je zadao Apple. Dotični sistem je posledično omogućio igračima da vrše transakcije po sniženoj ceni.
Ovaj potez se Apple-u nije ni malo dopao. Novi sistem plaćanja je prekršio njihove uslove korišćenja, zbog čega je Fortnite u potpunosti uklonjen iz App Store prodavnice. Epic Games je odgovorio sa sudskim tužbama u Sjedinjenim Američkim Državama, Velikoj Britaniji i Australiji, pozivajući se na kršenje zakona o zaštiti konkurencije.
Apple-ov porez iznosi 30%. Imajući u vidu da je Fortnite jedna od najpopularnijih igara na čitavoj planeti, zarada koju Apple uzima uopšte nije naivna. Iako se čini kao da se sve vrti oko novca, Epic Games tvrdi da je prevencija globalnog monopola i sveopšta zaštita tržišta glavni prioritet kompanije.