Sa sve većom bazom igrača, League of Legends: Wild Rift je dobio i svoje prve trolove, ”igrače” koji odbijaju da igraju (takozvani AFK-eri) i različite tipove toksičnih saigrača i protivnika. Sva sreća Wild Rift je kreirao sistem koji vam omogućava da se pobrinete da loše ponašanje ne prođe nekažnjeno.
Zloupotretreba četa u igri, bes drugih igrača, bacanje partije i veoma loše igranje mid lejna su neke od dosadnih stvari sa kojima će te se susresti u mobilnoj igri Wild Rift. A iskustvo tokom igranja se može dodatno kompromitovati kada se toksičnost prenese u mečevima za rank.
Prijavljivanje igrača koji imaju destruktivne tentencije po vaš tim i saigrače, prvi je korak koji pomaže u održavanju takmičarskog integriteta u Wild Rift-u. Baš kao i u League of Legends naslovu, igrači možda neće videti instant rezultate, ali sa dovoljno riportova, dotične osobe će na kraju biti kažnjene.
Kako onda da označimo te igrače i nateramo ih da se promene, i kako funkcioniše sistem prijavljivanja u Wild Rift mobi?
Sistem riportovanja u Wild Rift-u dosta je sličan onome u League of Legends, i može se jedino iskoristiti kada se partija završi. Pošto dok igrate ne postoji riport dugme, igrači će morati da sačekaju statistike meča koje sledi nakon ”Honor a teammate” ekrana. Ekran sa rezultatima imaće tri opcije u desnom gornjem uglu, a da bi ste počeli proces riportovanja trebate da izaberate trougao sa znakom uzvika.
Iako bi najpravednije bilo da u ovoj pratiji prijavim samog sebe, zarad demonstracije, izabraćemo ipak igrača koji je igrao šampiona Alistar-a. Kada pritisnete trougao u gornjem desnom uglu primetićete da se isti simbol pojavio pored slika vaših saigrača, a ako igrate protiv ljudi, i protivnika. Pritisnite ga i pružiće vam se opcije zašto prijavljujete igrača.
Na ovom ekranu možete izabrati vrstu riporta koju želite da dodelite, ni krivom ni dužnom, lulian-u (oprosti!). U Wild Rift-u nemate mogućnost da gledate profile drugih ljudi, tako da ako ovde ne prijavite igrače, nećete više imati tu opciju. Riportovanje najbolje rešava probleme sa neprikladnim ponašanjem. Iako možda u početku ne izgleda kao da deluje, prijavljivanje se isplati na duge staze.