Kao i svake godine, HLTV započne novu predstavljanjem najboljih 20 CS:GO igrača godine. Od 1. januara, pa sve do 20. januara, svakog dana će u 8 časova biti predstavljen po jedan igrač, osim poslednjeg dana, kada ćemo saznati ko je na prvom, a ko na drugom mestu.
Pa prvi put u istoriji CS:GO-a, na ovoj listi naći će se jedan igrač iz Australije. Džastin ”jks” Sevidž je možda i ranije zaslužio da se nađe među elitom, ali nastupi koje je pružao u 2019. godini ovaj put nisu mogli da prođu nezapaženo.
Od leta 2015. godine, pa sve do oktobra 2019. godine, Jks je bio član Renegades-a, najuspešnije CS:GO ekipe iz Australije. Iako u 2019. godini nisu uspeli da dođu do trofeja, uspeli su da se stabilizuju među TOP 10 ekipa na svetu, te su ubrzo nakon Majora u Belrinu, gde su ispali u polufinalu, dobili priliku da predstavljaju 100Thieves, jednu od najvećih severnoameričkih esports organizacija. Iako je tokom cele godine igrao fantastično, što i govori njegov rejting od 1.15, na velikim turnirima je uspeo da stigne do brojke 1.19, što malo ko uspe da postigne.
Ekipa 100Thieves se trenutno nalazi na 7. mestu svetske rang liste i ne sumnjamo da će u 2020. godini biti još bolji. Kompletan pregled njegove godine, kao i njegove karijere, možete pročitati na HLTV-u.