Prošlo je jedva nedelju dana otkada je Kayle rework došao na servere, a poprilično smo sigurni da igrači još uvek ne mogu da odlučle da li je dobra ili ne. Ipak, organizacija LEC lige je saopštila da će Kayle biti onemogućena za igru u ovonedeljnim mečevima.
Ovo je dosta neobično pravilo, jer se odavno nije desilo da neki novi ili reworkovan heroj bude banovan u profesionalnim gejmovima. Po rečima LEC komesara Maksimilijana Šmita, upravo iz tih razloga igrači neće moći da je igraju ovog vikenda.
Sylas je takođe zabranjen za igru, ali to nije ništa novo, obzirom da je trenutno onemogućen na svim serverima. Postoje ogromni bagovi na njegovoj W magiji i ultiju, koji će biti popravljeni najranije u peču 9.6. Njegov povratak na kompetitivnu scenu ćemu najverovatnije morati da sačekamo još dodatnih nekoliko dana.