Mapa de_Overpass je sa još jednom poznatom mapom, de_Cobblestone, uvedena u CS:GO u novom Winter offensive apdejtu koji je Valve pustio u igru 18. decembra 2013. godine. U tom apdejtu, osim ove dve mape, dodata je i Winter Offensive kutija, prva kutija u kojoj je community učestvovao u pravljenju svih skinova.
Overpass se sastoji iz kanala i nadvožnjaka lociranih u Berlinu, Nemačkoj. Cilj CT igrača jeste da odbrane zaostalu vojničku isporuku, dok su T igrači tu ili da napadnu direktno isporuku ili da unište nadvožnjak. CT igrači se spawnuju na početku runde baš na A sajtu, i dva sajta su veoma povezana, što je dobro za brze rotacije, ali veoma loše kada želite da sačuvate pušku a imate malo hp-a. Ova mapa poznata je po raznim ”boost” pozicijama, i po čestim promenama.
Tokom istorije CS:GO-a, Overpass je doživeo najviše velikih izmena mape. Samim tim što je nova mapa, Valve je odlučio da stalno eksperimentiše sa ovom mapom, posebno A sajtom i midom.
Prvobitno je u centru A sajta bio jedan veliki kombi, oko koga se cela borba za sajt odvijala. Tokom vremena, valve je kombi pomerao na razna mesta, i sada ima samo zaštitnu ulogu kod takozvane banke. Osim kombija, ulaz u A sajt se često menjao. Tokom vremena bio je samo jedan glavni ulaz na sajt, iako smo mi do tog ulaza mogli dopreti preko longa i mida, ali je valve u jednom apdejtu produžio long, i omogućio joj sopstveni ulaz u sajt, što daje dinamičnost i stratešku nadmoć terorima.
Stari izgled A sajta.
U početku, B sajt je bio drugačiji od trenutnog. Oduvek postoje dva ulaza na ovaj sajt za terore, preko jedne velike cevi, poznatije kao ”Monster”, i kroz jedan otvoren prostor zvani ”Water”. Water je direktno povezan sa konektorom koji vodi na mid i put ka A sajtu, a i takođe ima otvoren put ka B sajtu. Uglavnom nad Waterom kontrolu imaju terori, jer CT igračima treba više vremena da dođu do ovog mesta, i teže im je da se odbrane. Većina napada na B sajt upravo kreće iz ovog mesta. U prvom izadnju ove mape, postojao je put preko Monstera, ali je to ubrzo uklonjeno.
Mapa je najpoznatija po raznim mestima gde su se igrači mogli bustovati tokom istorije ove mape. Jedno od najpoznatijih bustova se dogodio na najvećem turniru te godine, DreamHack Winter 2014. Na A sajtu, tri igrača se međusobno bustuju zahvaljujući jednoj ivici na kojoj izgleda kao da igrač lebdi. Ovim bustim omogućeno je CT igračima da sa njihovog spawna vide Water, Mid, i ulaz u Monster. Ovaj bust je prvi izveo švedski tim Fnatic, i pomoglo im je da pobede četvrtfinalni meč protiv francuskog tima LDLC. Iako je Fnatic pobedio ovaj meč, Francuzi su se žalili i organizatori turnira DreamHack je odlučio da se mapa ponovi. Ovaj zahtev Fnatic je odbio, i predali su meč. Ovo se ispostavilo kao kobna greška, jer su Francuzi osvojili njihov prvi Major. Pored ogromne količine bustova, Overpass je bogat šarenim grafitima, i nezaboravnim uspomenama.
U ovom trenutku nezvanični kraljevi Overpasa su Danci iz Astralisa, zahvaljujući sjajnoj CT strani, a i inovativnim taktikama Gla1ve-a. Pre Astralisa, ovom mapom ubedljivo su vladali Brazilci iz SK Gaminga, Fallena i ekipu apsolutno niko nije mogao zaustaviti. Pored Overpassa, njihova najupečatljivija mapa bila je Train, gde su često protivnike uništavali sa skorovima poput 16-0 i 16-1.