Juče je na zvaničnom Hearthstone sajtu osvanuo tekst koji govori o vrhovima Blackrock planine kojima vlada zmaj Nefarian. U okviru zanimljivog lore teksta ono što je ipak najviše privuklo pažnju igrača jesu još dve nove karte koje imamo prilike da vidimo, a koje nam dolaze u okviru najnovije Hearthsotne avanture Blackrock Mountain. U pitanju su dva neutralna miniona, pa da vidimo o čemu se tu radi.
DRAGON EGG
Prva karta je 1-drop rare minion. Već na prvu loptu, svako će ovu kartu upoređivati sa još jednim jajetom koje nam je stiglo prošle godine u Curse of Naxxramas avanturi, a to je Nerubian Egg. Iako je koncept sličan, obe karte su 0/2 minioni koji spawnuju minione, mislim da je zamka i greška direktno upoređivati ova dva miniona, jer su u pitanju drugačije mehanike i uloge koje ove karte popunjavaju, i pre svega drugačiji mana rang. Jasno je da je ovo još jedna karta koja ohrabruje aggro Warrior deckove, pošto bi idilično otvaranje bilo turn 1 Dragon Egg i turn 2 Cruel Taskmaster na jaje koje potencijalno trejduje sa protivnikovim early game minionom, a vama na tabli ostaju dva 2/1 Whelpa i 2/2 Taskmaster u drugom potezu. Osim toga, svoje mesto ovo jaje može da nađe i u nekom token Druid decku ili u buff Priest/Paladin decku. Treba pomenuti i to da su Whelpovi Dragon tip miniona, pa će za jaje svakako biti mesta i u Dragon špilovima. Jako je teško oceniti kvalitet ove karte dok se ne isproba u praksi, jer deluje dosta ranjivo i zavisno od komboma, pa se neretko može desiti da dobijete samo jednog Whelpa, u kom slučaju vam ova karta ne donosi nikakvu vrednost, i čak je anti-vrednost. Tako da nam ostaje samo da sačekamo izlazak Blackrock Mountain avanture i isprobamo kartu u praksi, ali svakako vidimo potencijal. U areni ova karta je poprilično loša jer sama po sebi je beskorisna i zahteva karte za kombo, što često ne možete da garantujete u draftu.
DRAGONKIN SORCERER
Druga nova karta iz jučerašnjeg teksta je Dragonkin Sorcerer, common 4 mana minion sa 3/5 statsima. Statsi su u nivou sličnih miniona sa osobinama u okviru 4 mana ranga, poput Violet Teacher i Burly Rockjaw Trogg. Ovaj minion dobija +1/+1 kad god vi odigrate neki spell na njega (dakle samo vi, ne i vaš protivnik). Sa još par karata koje smo imali prilike da vidimo do sada, čini nam se da Blizzard želi da ohrabri igranje buff spellova koji su trenutno poprilično nepopularni. Druid i Paladin imaju verovatno najviše buff spellova koji gotovo ne viđaju (ozbiljnu) igru. Razlog tome je što ulaganjem buff spella na nekog miniona rizikujete da izgubite dve karte za jednu ukoliko protivnik uspe da ga ukloni sa jakom removal kartom. Nismo sigurni koliko će Dragonkin Sorcerer uspeti da popularzije buff karte, ali je svakako zanimljiva karta. Vanila statsi su ok, a potencijala za buffovanje je dosta. Opet, ostaje problem koji smo pomenuli gore, ali vidimo prostora za eksperimentisanje u Paladin ili Priest špilovima. Ova karta takođe ima i Dragon tag, a koliko će biti zanimljiva u Dragon deckovima je diskutabilno, iz prostog razloga jer je mesto u 4 mana rangu poprilično jako što se zmajeva tiče, sa Twilight Drakeom i Hungry Dragonom. U areni, ova karta ima prosečnu vrednost i najverovatnije će je ljudi pikovati samo zbog solidnih statsa, a vrednost Dragonkina u draftu će rasti ukoliko pikujete više buff spellova.