Predhodna dva dana u Njujorku su igrane završne LAN kvalifikacije za BlizzCon učesnike koji su svoje mesto izborili preko američkog servera. Najboljih 16 igrača su najpre bili raspoređeni u 4 grupe. U Grupi A dominirao je Hyped, i ovoga puta nas je iznenadio, poneviši sa sobom njegovu varijaciju freeze mage decka, i ako su svi očekivali njegovog Duplicate Mage-a. Njegova procena se ispostavila kao veoma preciznom, pa je u grupi završio kao prvi, dok je drugo mesto zauzeo jedan od dva neamerikanca na turniru, Australijanac Stunner. U grupi B dominirao je StrifeCro sa vrlo pametnom igrom , gde je sa neverovatnom preciznošću čitao protivničke potezeo i igrao oko njih. Na drugom mestu B grupe završio je odlični Firebat. U grupi C favorit Chakki je posle odličnog starta pretrpeo dva poraza i tako ispao već u grupnoj fazi, dok su prvo i drugo mesto zauzeli Tarei i DTwo. U poslednjoj grupi, grupi D, DeerJason i miljenik publike TidesofTime su obezbedili svoj prolaz u završni meč.
Drugog dana usledila su 4 završna meča gde su koplja ukrstili osmorica prolaznika iz grupne faze. Pobednik svakog meča obezbedio je svoje mesto na BlizzCon-u. U prvom meču dana (ili večeri po našem vremenu) Hyped je igrao sa Firebatom, duel dva dobro poznata igrača. Hyped je dobro otvorio sa svojim Druidom, ali je Firebat izvukao svoji zoo Warlock deck i dominirao u preostale 3 partije, te tako sebe odveo na BlizzCon. Hyped je umesto svog Mage-a drugog dana doneo svoju varijaciju Miracle Rogue-a sa puno inovativnih karata, ali bez backstab-a i SI7 agenata, pa mu se to odbilo o glavu, jer nije imao rešenja za Firebatov zoo.
U drugom meču igrali su jedan od konstantno najboljih igrača Hearthstone-a, StrifeCro i pomenuti Australijanac Stunner. StrifeCro je odlično otvorio sa svojim Druidom po kome je čuven, protiv Rogue decka, pa se pokazalo da su Spectral Knights nemoguća misija za Miracle Rogue špilove. Sledeći duel bio je mirror između dva Ramp Druida. Stunner je rano dobio potrebne ramp karte, pa ja sa tom prednošću izneo celu partiju do kraja i izjednačio na 1-1. StrifeCro tada uzima Huntera i u dugoj borbi uspeo je da svojim Hero Ability-jem ubije Druida pre nego što je ovaj uspeo da odigra combo. Sledeću partiju Stunner dobija sa Priestom, da bi se duel završio Control Priest mirrorom u kome je StrifeCro posle lošeg starta uspeo da se povrati odličnim potezima i tako sebi “kupi” mesto na BlizzConu.
U trećem meču DTwo je protiv DeerJason-a dominirao ramp Druidom protiv koga Jason jednostavno nije imao odgovor, pa je meč završenom ubedljivo 3-0.
Poslednji meč dana igrali su TidesofTime i Tarei, meč koji je odlučivao ko je poslednji učesnik BlizzCona. I ako je publika bila na Tidesovoj strani, na njihovu žalost pobedu je posle odlične i intenzivne serije odneo malo poznati Tarei zahvaljujući Tides-ovom Ragnarosu koji je umesto aukcionara pogodio Valeriju i tako omogućio Tarei-u da da izreciklira ostatak decka.
Kao i na prošlonedeljnim evropskim, raduje što smo i na ovim kvalifikacijama videli puno hrabrih odluka da se donesu inovativni deckovi, pa smo gledali puno zanimljivih partija. Za razliku od EU kvalifikacija, upadljivo je bilo gotovo potpuno odsustvo Paladina, ali i control Warriora, dok su Warlock deckovi mnogo češće bili zoo nego Handlock. Takođe je atmosfera bila mnogo uzbudljivija, jer je hala bila prepuna publike, za razliku od one u Stokholmu, čemu je verovatno kumovao i besplatan ulaz uz koji su išla i tri besplatna packa za Hearthstone.