Kao što smo već pomenuli kada smo radili review HyperX slušalice kompanije Kingston, ovaj dobro poznati proizvođač memorija i SSD-ova odlučio je da u potpunosti odbaci naziv kompanije iz brenda HyperX i da lansira kompletnu liniju eSports proizvoda sa tim imenom. O tome smo popričali i na njihovom štandu.
Pre više od 20 godina lansirana kompanija odlučila je da pre oko dve godine pokrene HyperX kao samostalni brend i prvi izdanak tog procesa su HyperX Cloud slušalice. Interesovalo nas je kako su došli do slušalica kao prvog proizvoda a odgovor je jednostavan – to je proizvod koji se najviše vidi kada se snima jedan igrač video igre. HyperX trenutno sponzoriše preko 23 internacionalna tima u eSportu i trenutno su okrenuti svakome ko želi da sarađuje sa njima odnosno nemaju preferencije po video igri, igračima, zemlji ili bilo čemu drugome. To takođe znači da razmatraju i podršku timovima u igrama za mobilne platforme, poput HearthStone, ali za sada nisu spremni da kažu ništa novo o tome.
Da se vratimo na prvi lansirani proizvod. Trenutno je lansirana revizija ovih slušalica koja podrazumeva samo promenu kolorne šeme, tako da je novi HyperX sa belim detaljima, ali nas uveravaju da će uskoro krenuti da rade na prototipu novih slušalica koje će doneti i 7.1 surround sistem i to već negde tokom naredne godine.
Kao što smo pomenuli u našem tekstu, HyperX Cloud je razvijen u saradnji sa Qpad-om i to kroz analizu saradnje ove kompanije sa SteelSeriesom, kojima popularni Qpad takođe radi jedan deo slušalica. Na isti način je i Kingston, odnosno HyperX zamolio Qpad za saradnju i rezultat je – Cloud headset. Međutim, ono što je plan ovog proizvođača je da nadalje samostalno rade na razvoju proizvoda što će se pokazati na primeru slušalica koje će se pojaviti u 2015 godini. Kinston ne krije da je ovo način na koji najčešće rade – prvi SSD-ovi su bili Intelovi (ali nosili Kingston brend), prve memorije su bile Toshiba, ali su takođe bile brendirane kao Kingston. Slično se događa i sa slušalicama pa će već naredni model biti u potpunosti razvijen od strane Kingstona, kako po pitanju razvoja koncepta, tako i po pitanju drajvera i na kraju i finalnog proizvoda.
Tim inženjera unutar kompanije svakodnevno testira novi hardver i na taj način su došli do optimalnih performansi za Cloud Headset. Na našu konstataciju da je nešto bolji zvuk u filmovima i muzici nego u igrama, pomenuli su da to dosta zavisi i od individualnog stava i preferencija igrača, ali i da su i oni uvideli slične izazove i upravo zbog toga rade na razvoju novih slušalica za narednu godinu.
Pored drugih proizvoda videli smo i HyperX Savage, novu memoriju koja u srednjoj klasi zamenjuje Genesis a tu je i novi Predator USB drajv. Drugim modelima USB-ova pokrivaju kompletan dijapazon veličina, pa tako korisnici mogu da kupe kako sada već dosta skromne USB-ove od 4GB i 8GB pa preko 64GB, 128GB pa sve do najskupljih modela od 1 ili 2 terabajta.
U svakom slučaju, Kingston odnosno HyperX je dosta ozbiljan po pitanju toga šta će raditi u narednom periodu u domenu eSportsa i nastavljaju da podržavaju timove širom planete kao i eSports organizacije širom sveta. Mi ćemo u naredna dva dana posetiti i Kingston štand na glavnom delu sajma i preneti utiske odatle, a za sada toliko po pitanju trenutno aktuelnog hardvera i planova ove kompanije za budućnost.