Kapiten Team Spiritovog Dota 2 tima, Yaroslav “Miposhka” Naidenov, podelio je kako se mentalno priprema za važne mečeve, otkrivši da koristi afirmacije i kratke vežbe disanja kako bi se fokusirao i dostigao vrhunac forme.
„Malo se mentalno podesim, u glavi govorim sebi pozitivne afirmacije. Tipično su to stvari poput: ‘Ja sam u toku, donosim brze odluke, lako čitam protivnike.’ Prođem svaki osnovni aspekt igre u mislima, a nekad i malo produbim disanje,“ objasnio je Miposhka uz osmeh, dodavši da se obično ne fokusira na disanje van tih trenutaka.
Osim o pripremi pred važne mečeve, Miposhka je na timskom strimu otkrio i tri svoja omiljena anime serijala. Na listi su se našli “Angel Beats!”, “Elfen Lied” i “Sword Art Online”.
Sledeći veliki izazov za njegov tim je FISSURE Universe: Episode 6, koji će se održati online od 19. do 24. avgusta, sa nagradnim fondom od 250.000 dolara.



