Jedno od boljih finala u proteklom periodu!
Liquid Dota 2 tim je trijumfovao na 4. PGL Wallachia sezoni uživo u Bukureštu, savladavši PARIVISION rezultatom 3-2 u napetoj završnici. Boxi i ekipa su osvojili novčanu nagradu od 300.000 dolara od ukupnih milion, kao i drugu uzastopnu titulu nakon pobede protiv Tundre u martu.
Liquid je poveo u finalnom meču sa dve uzastopne mape, iako su Rusi imali solidnu prednost u oba slučaja. Međutim, PARIVISION je ostao hladne glave – Satanic i ekipa su uspeli da izjednače rezultat i zakažu finalnu, petu mapu, što je oduševilo fanove oba tima.
Usledila je jedna od najnapetijih partija na turniru – Nature’s Prophet split push, Terrorblade carry i tier 5 neutral itemi. Međutim, iako je PARI imao prednost po pitanju baraka, nedostatak strpljenja ih je koštao meča. Ovde naravno momci iz Liquida zaslužuju sve pohvale, s obzirom da su ostali fokusirani i sa slabijim map controlom.
WE ARE YOUR #PGLWALLACHIA SEASON 4 CHAMPIONS!! 🔥
What was that ending?!?#LetsGoLiquid pic.twitter.com/8qUbqZmZXD
— Team Liquid Dota (@teamliquiddota) April 27, 2025
Ovaj trijumf predstavlja veliki vetar u leđa za Liquid, koji je poslednji put pobedio PARIVISION u novembru 2024. godine, na 1win Series Dota 2 Fall. U međuvremenu, ova dva tima su se susrela više od deset puta, ali je PARI bio bolji u devet slučajeva.
PGL Wallachia Season 5 je zakazan za 18. jun. Pre toga ćemo ispratiti BLAST Slam III (5-11. maj) i DreamLeague Season 26 (19. maj – 1. jun).
Snimak velikog finala sa PGL Wallachia Season 4 možete pogledati ovde.



