Francuska esport organizacija 3DMAX zvanično je potvrdila dolazak Žeremija „Kursy” Gasta, koji, bivšeg snajperistu GamerLegiona.
On će zauzeti mesto u startnoj postavi koje je donedavno pripadalo Pjeru „Ex3rcice” Bulinžu, koji je juče prebačen na klupu za rezerve.
Kursy će se timu pridružiti u ulozi rajflera, s obzirom na to da Brajan „Maka” Kanda već zadužen za AWP u ovom francuskom sastavu. Ovim potezom, dvadesetčetvorogodišnji Kursy se zapravo vraća ulozi koju je primarno igrao na samom početku svoje profesionalne karijere.
La pièce manquante 🧩@Kursycs2 rejoint officiellement notre équipe Counter-Strike en tant que rifle.
Bienvenue Jeremy. #DevilNeverDies pic.twitter.com/7fkAMj7jI3
— Team 3DMAX (@3DMAXGaming) June 24, 2026
Novi igrač stiže u ekipu nakon dugog, devetomesečnog perioda neaktivnosti. On je prethodno prebačen na klupu u ekipi GamerLegion, gde se prilično mučio da pronađe pravu formu i ostvari značajniji uticaj na serveru, zabeleživši skroman prosečan rejting od 0.95 tokom svog boravka u tom timu. Sada će imati priliku da dokaže da je pauza pozitivno uticala na njega i da osveži svoju karijeru u domaćem sastavu.
Svoj debitantski nastup u dresu 3DMAX-a Kursy će zabeležiti na predstojećem XSE Pro League 2026 turniru, gde će se francuski tim već u prvoj rundi takmičenja susresti sa legendarnom švedskom ekipom Ninjas in Pyjamas.



