Nakon što smo pogledali Deus Ex prezentaciju, zaputili smo se kod starih poznanika iz Diznija, koji naravno polažu velike nade u svoje izdanje Disney Infinity 3.0. Zbog čega? Zato što su u Infinityju i likovi iz Dizni franšize, ali i Marvelovi junaci i naravno Star Wars. Infinity 3.0 je takođe jedina video igra koja će se pojaviti kao “tie-in” sa novim Star Wars filmom koji nas očekuje ove godine.
Što se tiče noviteta oni su, naravno, mahom bazirani na novim avanturama, misijama i zadacima novih likova, pre svega onih iz Star Warsa. Zanimljivo je istaći da je Dizni angažovao ekipu koja je napravila Street Fighter serijal kako bi oni uradili “savršenu” mehaniku borbe u igri. Ona se ne odnosi samo na Star Wars likove već i na sve druge, pa će tako i Miki Maus, na primer, “savršeno” vitlati tiganjem dok bude tamanio protivnike. Dalje, u igri se nalazi veliki broj mini igara koje aktivirate postavljanjem posebnog dodatka koji postavljate na portal. Ove igre su u potpunosti drugačije u odnosu na dobro poznati Infinity – recimo, postoji trkačka igra u potpunom fazonu Mario Karta, potom desno skrolujuća platforma, tabačina i slično.
Naravno, Toy Box je ono što čini Infinity zapravo zabavnom igrom. Sistem koji omogućava da sami kreirate svoje nivoe i avanture potpuno je osvežen i poseduje znatno intuitivniji početni nivo, bolje pojašnjava igračima šta im Toy Box omogućava i lakše ih uključuje u ovaj kreativni mod.
Pogledali smo i najnoviji Adventure Time, avanturu, u pravom smislu te reči, Fina i Džejka. Avantura je urađena po naslovima Telltalea mada sa povećanom akcijom, kako kažu sami dizajneri. Od početka je jasno da je ova igra namenjena mlađoj publici, pošto, primera radi, Fin i Džejk u borbi ne mogu da izgube. U slučaju da ste baš jako loši, Džejk će uraditi čitav posao za vas, a jedino što na ovaj način nećete osvojiti jesu novi predmeti i zlatnici jer, što ste uspešniji to ćete više predmeta i novca osvojiti, a njime možete da unapređujete likove ili nabavljate novu opremu. Tako uz neuspešne tuče nećete moći da se “ulepšate” niti postanete jači. Pored borbe Fin i Džejk imaju zadatak da u punom 3Du istražuju okruženje tražeći nove zadatke, predmete, saborce ili neprijatelje kroz bilo koji od tri velika dela, od kojih je svaki podeljen u pet epizoda. Ono što je nama lično zasmetalo je činjenica da se kompletna igra može završiti za 2 do 3 sata, što je dosta problematično imajući u vidu da izdavači planiraju da naplate punu cenu, odnosno 60 evra za konzole nove generacije do 30 evra za PC verziju ovog naslova. Da nije tako visoke cifre, Adventure Time bismo mogli da preporučimo kao verovatno najbolje izdanje Adventure Time u vidu jedne video igre.