Dok neki igrači uživaju u raznolikosti, drugi bi se rado vratili tradicionalnijem pristupu. Jedan od najglasnijih protivnika aktuelnog stanja je nedavni MSI šampion i zvezda ekipe Hanwha Life Esports, Li “Gumayusi” Min-hyung, koji je tokom nedavnog strima detaljno objasnio svoje frustracije.
Ovo nije prvi put da se Gumayusi žali na prisustvo mage šampiona, a još tokom MSI-ja je u razgovoru sa Marcom “Caedrel” Lamontom jasno poručio da mrzi trenutnu metu. Sada je otišao korak dalje, objašnjavajući da mu igranje nekonvencionalnih heroja deluje potpuno neprirodno. Priznao je da je sa saigračem Kimom “Zeka” Geon-woo-om morao da uvežbava razne magove, ali da to jednostavno uništava sam identitet njegove pozicije:
“Kao League of Legends igrač, oduvek sam smatrao da je biranje uloge gotovo isto kao biranje klase u nekoj drugoj igri. Svaka uloga ima nešto što ljudi očekuju od nje. Ako izaberete top, postoje stvari koje očekujete od te pozicije, a ako izaberete ADC, postoji vrlo jasan razlog zašto ste to uradili. Mislite li da ja želim da igram Swaina? Ne želim. Izabrao sam ADC ulogu jer sam hteo da igram marksmane, a umesto toga magovi mi sada prave ogromne probleme.”
LMFAOOOOOOOO Gumayusi's opinion on the MSI Mage bot meta. RIOTTTTT do something
Gumayusi: I hate!
Caedrel: You hate haha! No more mage?
Gumayusi: Yes! Too many! pic.twitter.com/3aOdpf2ivB
— Yujin Ha (@YujinnieHa) July 11, 2026
Ironično, Gumayusijev najigraniji heroj ove sezone je upravo Ziggs sa 14 odigranih partija, a nedavno je na Esports World Cup-u igrao Seraphine, dok je na KeSPA Kupu viđen na Xerathu. Iako na papiru beleži sjajne rezultate sa ovim herojima, korejski as ostaje pri svom čvrstom stavu: “Mislim da pikovi poput Ziggsa mogu da postoje kao specifični (niche) kaunter-pikovi. Vayne je do neke mere sličan primer. Ali oni nikako ne bi smeli da postanu apsolutna meta. Ne bi svaki heroj trebalo da se pretvara u off-meta botlanera.”
Aktuelni MSI šampion i njegova HLE ekipa moraće brzo da pronađu balans i nastave da se prilagođavaju situaciji na serveru, s obzirom na to da se u LCK ligu vraćaju već ovog četvrtka, kada ih očekuje važan okršaj protiv ekipe Dplus KIA.



